ОЦІНКА ЙМОВІРНОСТЕЙ БІТОВОЇ ПОМИЛКИ СИСТЕМ ЗВ’ЯЗКУ З ФАЗОВОЮ МОДУЛЯЦІЄЮ ШИРОКОСМУГОВИХ СИГНАЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.46972/2076-1546.2020.18.03Анотація
На сьогоднішній день бездротовий зв'язок є однією з найперспективніших сфер у галузі комунікацій. Сучасні системи і засоби радіозв’язку функціонують у складній радіоелектронній обстановці. Розвиток бездротових мереж наступного покоління залежить як від передавального, так і від приймального обладнання, яке має забезпечувати високу швидкість передачі даних, необхідну для підтримки надійного рівня перешкодозахищеності. Основними факторами, що впливають на якість радіозв’язку, є: природні й навмисні завади, що діють у каналі поширення радіохвиль; багатопроменеве поширення; обмеження пропускної здатності та необхідність асинхронного доступу. Один із можливих методів часткового вирішення зазначених вище проблем – використання систем зв'язку з розширеним спектром.
У статті досліджено ефективність різних типів фазової модуляції, які використовуються для систем прямого розширення спектра (Direct Sequence Spread Spectrum). За канал поширення радіохвиль обрано ідеалізований канал з адитивним білим гаусівським шумом (Additive White Gaussian noise). Було помічено, що системи радіозв’язку з прямим розширенням спектра із двійковою фазовою модуляцією (Binary phase shift keying) досягає кращих показників значень імовірності бітової помилки (Bit error rate) порівняно з іншими. Дослідження проводилися в середовищі динамічного міждисциплінарного моделювання складних технічних систем – Simulink (основному інструменті для модельно-орієнтованого проєктування), основним інтерфейсом якого є графічний інструмент для побудови діаграм і гнучкий набір бібліотек функціональних блоків.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.