ОЦІНЮВАННЯ ДИНАМІКИ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ ЗА ДАНИМИ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.46972/2076-1546.2020.18.02Анотація
У статті розглянуто основні напрямки деструктивного інформаційно-психологічного впливу противника на населення України, керівників та особовий склад органів військового управління Збройних Сил України та інших силових структур. Досліджено питання аналізу поширення в мережі Інтернет інформаційних повідомлень (контенту) електронних засобів масової комунікації, що містять деструктивний інформаційно-психологічний вплив. Запропоновано модель соціальних мереж як засобу масової комунікації, що використовується для здійснення деструктивного інформаційно-психологічного впливу. Її основними складовими є користувач, його думки (погляди), вплив, довіра та репутація. Розглянуто процес впливу на користувача засобами соціальних мереж шляхом нововведення та його розповсюдження. Також надано показники, за допомогою яких можна охарактеризувати досліджуваний процес та оцінити вплив: “лайки”, “дизлайки”, “репости”, “перегляди” та “коментарі”. Описано процес відслідковування негативних впливів, що містяться в інформаційних повідомленнях,
з точки зору деструктивного інформаційно-психологічного впливу. Проаналізовано систему показників динаміки поширення інформаційних повідомлень у мережі Інтернет. Обґрунтовано необхідність фіксації показників на визначені моменти часу. На основі аналізу основних показників рядів динаміки доведено доцільність використання додаткових показників: “кількість втягнень”, “абсолютний приріст”, “темп зростання”, “темп приросту” – та наведено порядок їх розрахунку. Розроблено логічно-структурну схему розрахунку показників динаміки поширення інформаційних повідомлень засобами мережі Інтернет. Визначено, що для вирішення завдання автоматизації відслідковування та візуалізації динаміки поширення інформаційних повідомлень необхідне спеціалізоване програмне забезпечення, яке передбачатиме зчитування первинних показників із визначених публікацій електронних засобів масової комунікації та соціальних мереж, а також розраховуватиме запропоновані показники динаміки поширення інформаційних повідомлень у визначені моменти часу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.